Ziołowa dieta oczyszczająca.

ziołowa dieta oczyszczającaDobroczynny wpływ ziół na ludzki organizm znany jest już od dawna. Mało kto jednak wie, że całkiem sporo roślin ma silne właściwości odchudzające. Ich pozytywny wpływ na metabolizm człowieka stanowi podstawę diet ziołowych., które stosowane są zarówno przy odchudzaniu, jak również przy oczyszczaniu organizmu z toksyn. Znane są również niezliczone warianty diet ziołowych różniące się od siebie zarówno czasem trwania jak i celem zastosowania. Wiele z nich wymaga stałej konsultacji z lekarzem dlatego nie będziemy ich polecać. Inne diety ziołowe również należy stosować z rozwagą, pamiętając o tym, że substancje zawarte w ziołach mogą bardzo silnie oddziaływać na organizm.

Jedna z popularniejszych diet ziołowych jest 3 dniowa dieta oczyszczająca, która pozwoli na poprawę samopoczucia zwłaszcza po przejedzeniach. Jeśli chcesz ją wypróbować zastosuj się do poniższych zasad:

Na 3 dni zrezygnuj z normalnych posiłków zastępując je herbatkami ziołowymi, sokami warzywnymi oraz lekkimi przekąskami z warzyw i owoców. Najlepiej stosować się do poniższego jadłospisu.

 

Na śniadanie wypij szklankę herbatki ziołowej (z melisy, pokrzywy, mięty lub mieszankę ziołową) posłodzoną łyżką miodu i zjedz jabłko.

Drugie śniadanie – wypij szklankę soku z owoców lub warzyw (ulubionych, może być kombinacja, ale zabronione są owoce cytrusowe)

Na obiad wypij szklankę wywaru z włoszczyzny i zjedz surówkę ze świeżych warzyw z jogurtem naturalnym.

Podwieczorek – sok z owoców lub warzyw

Kolacja – szklanka wywaru z włoszczyny

 

Taki jadłospis należy stosować przez 3 kolejne dni.

Uwaga dieta jest dość ciężka i nie nadaje się dla osób chorych, osłabionych, starszych itd. Jeśli poczujesz się słabo przerwij dietę.

Dodaj komentarz