Dieta kefirowa (maślankowa).

Dobra dieta kefirowa?Niezbyt znana dieta odchudzająco – oczyszczająca bazująca na spożywaniu dużej ilości popularnego kefiru. Jest to dieta zaliczana do tzw diet ekstremalnych i żeby ją stosować trzeba być zupełnie zdrowym i dobrze tolerować produkty mleczne.

Sama dieta kefirowa może występować w kilku wariantach, trwających od 3 do 5 dni. Znane są też warianty „desperackie” trwające nawet 2 tygodnie, ale są one skrajnie niepolecane ze względu na swoją, bardzo wysoką szkodliwość.

Wariant 1

Przez 3 dni należy, zamiast innych posiłków pić w kefir lub maślankę w dowolnej ilości. Chodzi o to, żeby zaspokoić tymi produktami głód, zatem trzeba je pić zawsze kiedy poczujecie ochotę na jedzenie.

Wariant 2

Trwa przez 5 dni i polega na tym, że przez pierwsze 3 dni pijemy kefir lub maślankę jak w wariancie pierwszym, ale raz dziennie zjadamy posiłek złożony z kefiru i dowolnego produktu (np ziemniaków, kaszy). Przez 2 ostatnie dni należy pić wyłącznie kefir lub maślankę.

Nie zaleca się zbyt częstego stosowanie tej diety, ze względu na jej właściwości wyniszczające organizm. Nie wolno też stosować jej dłużej niż zalecany okres.

Dodaj komentarz