Dieta Cambridge

dieta cambridgeDieta Cambridge to kuracja odchudzająca opracowana przez profesora Alana Howarda i początkowo miała być przeznaczona wyłącznie dla kosmonautów. Po jakimś czasie grupa naukowców pracujących przy projekcie postanowiła zaadaptować ją w taki sposób, żeby nadawała się również dla innych osób chcących zgubić zbędne kilogramy.

Metoda cambridge polega na zastosowaniu 6 kolejno następujących po sobie etapów (zwanych stopniami energetycznymi), które mają za zadanie najpierw zredukować masę ciała, a następnie ustabilizować osiągnięte rezultaty. Faza stabilizowania pomaga uniknąć efektu jojo typowego dal diet odchudzających pozbawionych faz „przejściowych”.

W każdej fazie diety Cambridge należy spożywać gotowe, odpowiednio zbilansowane i przystosowane dla potrzeb tej diety, produkty w połączeniu z „normalnym” jedzeniem. Produkty gotowe Cambridge są do kupienia w odpowiednich sklepach.

Faza 1 – do 615 kcal

Jemy wyłącznie produkty gotowe Cambridge w 3 lub 4 posiłkach. Jest to stopień wyjątkowo niskokaloryczny i dość ryzykowny. Można go stosować tylko po konsultacji i za zgodą lekarza. Możliwe jest jednak rozpoczęcie diety Cambridge od drugiej, bezpieczniejszej fazy.

Faza 2

Powinna trwać od 1 do 3 tygodni. Spożywa się na niej produkty Cambridge (3 posiłki)+ 340 ml mleka 0,5% + 1 posiłek „normalny” 260 kcal. Dodatkowo wypija się 2,25 l wody z dodatkami smakowymi od Cambridge.

Faza 3

Trwa tak samo jak faza 2 czyli od 1 do 3 tygodni. Spożywa się na niej 2 posiłki Cambridge z 284 ml mleka 0,5% + 2 posiłki konwencjonalne (odpowiednio 200 kcal i 400 kcal). Wypijać należy tyle samo wody co w fazie 2

Faza 4 – program stabilizacyjny

Spożywa sie 2 posiłki Cambridge + 284 ml mleka 0,5% + 3 posiłki konwencjonalne (odpowiednio 200 kcal + 200 kcal + 400 kcal). Faza trwa minimum 2 tygodnia, ale można ją przedłużać. Płyny jak w powyższych fazach

Faza 5 – program stabilizacyjny

Spożywa się 1 posiłek Cambridge + 454 ml mleka 0,5%+ 4 posiłki konwencjolane (opowiednio 250 kcal + 300 kcal + 500 kcal + 100 kcal). Czas trwania minimum 2 tygodnia z możliwością przedłuzenia. Płyny jak wyżej.

Faza 6 – utrzymanie sylwetki

Spożywa się minimum 1500 kcal zgodnie z zasadami zdrowego i zbilansowanego sposobu odżywiania się.

 

Dieta Cambridge wymaga opieki i konsultacji z pracownikami programu odchudzania Cambridge, którzy przekaża wszelkie niezbędne informacje.

Dodaj komentarz