Dieta Beyonce (dieta lemoniadowa).

dieta beyonceZnana jest także jako dieta Master Cleans, dieta lemoniadowa lub Lemon Detox. Pierwsze wzmianki o tej kontrowersyjnej kuracji sięgają roku 1940, kiedy to Stanley Burroughs ogłosił metodę leczenia wrzodów żołądka opartą na spejalnym koktajlu przygotowywanym głównie z soku cytrynowego (limonkowego). Do czasów obecnych dieta lemoniadowa doczekała się wielu odmian, jednak nie straciła nic ze swojej kontrowersyjności. Propaguje ją zwłaszcza piosenkarka Beyonce, która podobno stosuje ją czasami żeby zrzucić zbędne kilogramy przed koncertami. Metoda pozwala na zrzucenie nawet 10 kg masy ciała w 10 dni oraz podobno ma działanie odkwaszające organizm.

Zasady diety Beyonce.

Podstawową zasadą stosowania kuracji Master Cleans jest zastąpienie normalnych posiłków specjalnym koktajlem, który można pić przez cały dzień bez ograniczeń. Receptura jest następująca:

  • Szklanka wody

  • sok z połówki cytryny

  • 2 łyżki stołowe syropu klonowego

  • szczypta pieprzu Cayenne

  • listek mięty

Napój nadaje się do spożycia od razu po zmieszaniu składników. Zaleca się także, aby zaraz po przebudzeniu, jak i przed połozeniem się spać, wypijać po szklance czystej wody.

Kontrowersje

Dieta Beyonce uważana jest powszechnie za diete extremalną, wręcz głodówkę. Nie można jej odmówić właściwości odchudzających (jest skrajnie niskokaloryczna), ale też bardzo często występuje po niej efekt jojo. Dietetycy wskazują także na szkodliwość diety lemoniadowej ze względu na brak podstawowych składników odżywczych, co może prowadzić do przykrych następstw zdrowotnych.

Dieta ta jest niewskazana kobietom w ciąży, dzieciom, młodzieży i ogólnie wszystkim rozwijającym się lub mającym zapotrzebowanie na większą ilość składników odżywczych (pracującym fizycznie, rekonwalescetom, osobom starszym, sportowcom itd.)

Nie zaleca się stosowania kuracji przez okres dłuższy niż 10 dni, jednak nawet jeden dzień jej trwania wiąże się z wysokim ryzykiem pogorszenia się stanu zdrowia.

Dodaj komentarz