Dieta Bananowa.

Nowa dieta bananowaDieta bananowa to opracowana w Japonii, przez Hitoshiego i Sumiko Watanabe, kuracja odchudzająca, która w zależności od wariantu (czasu trwania) pozwala na zrzucenie od 3 do 7 kilogramów w 3 do 30 dni. Dieta bananowa występuje w trzech wersjach – 3 dniowej, 7 dniowej i miesięcznej. Każdy wariant to oprócz innego czasu trwania także niewielkie zmiany w jadłospisie.

Wersja 3 dniowa:

Trwa tylko 3 dni i pozwala na schudnięcie 3 kg. Polega na spożywaniu w ciągu dnia 3 posiłków składających się z banana i szklanki mleka. Dodatkowo należy wypijać 2 litry wody dziennie.

Wersja 7 dniowa

Pozwala na zrzucenie 7 kg w 7 dni pod warunkiem stosowania się do poniższego jadłospisu.

Wymaga spożycia 5 posiłków w ciągu dnia z czego 2 będą drobną przekąską. Na śniadanie, obiad i kolację należy zjeść specjalne muesli przygotowane z 3 płaskich łyżeczek płatków owsianych, połówki pokrojonego banana, łyżeczki miodu i szklanki jogurtu naturalnego 0 % lub beztłuszczowej maślanki.

Na pozostałe posiłki (drugie śniadanie i podwieczorek) zjadamy po jednym małym jabłku. Zaleca się również wypijanie przynajmniej 1,5 litra wody dziennie.

Wersja siedmiodniowa ma jednak pewną wadę, a mianowicie ciężko po jej ukończeniu utrzymać uzyskane efekty. Może wystąpić efekt jojo ponieważ w tak krótim czasie waga nie stabilizuje się. Rozwiązaniem może być stosowanie

Wersji 30 dniowej diety bananowej

Jest ona nieco inna od wersji krótszych i chociaż mniej restrykcyjna to pozwala na utratę 7 zbędnych kilogramów. Posiada też tą zaletę, że wolniejsze chudnięcie zabezpiecza w większym stopniu przed wystąpieniem efektu jojo.

W wersji trwającej miesiąc można dowolnie komponować swoje posiłki, poza śniadaniem, pod warunkiem przestrzegania następujących zasad:

– śniadanie powinno się składać z 1dużego lub 2 małych bananów popijanych szklanką wody

– zakazane są słodycze, alkohol, nabiał oraz jedzenie po godzinie 20. Wyjątkowo można sobie od czasu do czasu pozwolić na małą słodką przekąskę, ale najpóźniej do południa.

 

Dieta bananowa, pomimo swojej skuteczności ma wielu przeciwników, którzy zarzucają jej monotematyczność i co za tym idzie zbyt ubogi jadłospis nie pozwalający na dostarczenie do organizmu wystarczającej ilości składników odżywczych i soli mineralnych, co może niekorzystnie odbijać się na zdrowiu stosujących ją osób.

Dodaj komentarz