Dieta 3D chili

dieta3dchiliDieta 3D chili to ostatnio szalenie popularna dieta odchudzająca. U jej podstaw leży założenie, że spożywanie posiłków z dodatkiem sporej ilości zalecanych przypraw spowoduje u każdego szybki spadek wagi. Przyprawy w tym systemie dzielą się na 3 grupy, z których każda ma spełniać inną rolę:

Grupa zielona:

To przyprawy poprawiające trawienie i działające kojąco na układ pokarmowy, ponadto mają zapobiegać niestrawności. Zalicza się do niej bazylię, oregano, tymianek, szałwię i miętę. Zaleca się spożywać przy śniadaniu.

Grupa żółta:

To z kolei takie przyprawy, które mają za zadanie ułatwiać trawienie, oraz co ważniejsze przy odchudzaniu, hamować apetyt. Przyprawy żółte to kardamon, imbir i cynamon. Należy je zjadać podczas obiadu.

Grupa czerwona:

Przyprawy przyspieszające metabolizm, co znacznie ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej. Należą do niej curry, pepperoni, pieprz czarny, papryka, chili

Przyprawy z tej grupy zjada się w czasie kolacji.

Oczywiście samo przyprawianie potraw tymi ziołami nie spowoduje utraty wagi. Twórcy diety 3d zalecają również zastosowanie specjalnego jadłospisu, który układany jest indywidualnie za opłatą. Jeśli nie ktoś nie przepada za powyższymi przyprawami może również zaopatrzyć się specjalne kapsułki zawierające wyciągi, które połyka się w czasie odpowiedniego posiłku.

Przeciwwskazaniem do stosowania tej diety są choroby układu pokarmowego a zwłaszcza wrzody żołądka lub dwunastnicy, nadciśnienie, choroby serca. Przed zastosowaniem diety 3d chili konieczne jest, w tych przypadkach, zasięgnięcie opinii lekarza.

1 Komentarz

  • To już myślę, że lepszą metodą jest dieta Oxy, która nie opiera się na jakichś cudownych właściwościach czegoś tam, tylko jest indywidualnie dopasowanym, zbilansowanym jadłospisem ukierunkowanym na zgubienie kilogramów. Kto jest zainteresowany może przeczytać o niej na http://oxy-odchudzanie.pl/

Dodaj komentarz