Dieta 1000 kalorii.

Restrykcyjna dieta tysiąca kaloriiNie od dziś wiadomo, że podstawowym warunkiem utraty zbędnych kilogramów jest ograniczenie liczby spożywanych kalorii, dzięki czemu organizm, pozbawiony energii, będzie czerpał ją korzystając z zapasów tłuszczu. W przypadku diety tysiąca kalorii jest to ograniczenie dość znaczne, ale dające za to szybkie efekty. Uwaga, dieta ta nie nadaje się dla pracujących fizycznie, osób chorych, osłabionych, rekonwalescentów i nieletnich. Ogólnie rzecz ujmując, trzeba cieszyć się dobrym zdrowiem, żeby móc stosować tą dietę z minimalnym ryzykiem. Cała kuracja nie powinna trwać dłużej niż 2 tygodnie!

Kuracja 1000 kal wymaga przestrzegania kilku prostych zasad:

– suma kalorii dostarczonych do organizmu w ciągu dnia nie powinna przekraczać tysiąca

– dawkę kalorii należy podzielić na 5 posiłków spożywane w ciągu dnia przy zachowaniu proporcji (mniej więcej) śniadanie – 250 kal., drugie śnaidanie – 100 kal., obiad – 350 kal., podwieczorek – 100 kal., kolacja – 200 kal. Częste jedzenie w małych porcjach nie tylko przyśpiesza matebolizm, ale również pomaga lepiej sobie radzić z uczuciem głodu.

– konieczne jest wypijanie przynajmniej 1,5 litra wody w ciągu dnia (można więcej).

Dieta 1000 kalorii jest trudną kuracją czego przyczyną jest, prawie nieustannie odczuwany głód i osłabienie. Jeśli ktoś nie jest w stanie poradzić sobie z tymi dolegliwościami lub przeszkadzają mu one w życiu codziennym (patrz praca) to powinien raczej zdecydować się na mniej restrykcyjną i ryzykowną dietę, o wyższej podaży energetycznej (minimum 1500 kalorii). Jeśli jednak jesteście zdeterminowani to pomocne mogą okazać się klasyczne sposoby radzenia sobie z głodem takie jak: picie dużej ilości wody, wolne jedzenie posiłków i dokładne ich przeżuwanie, unikanie ostrych przypraw i alkoholu jako substancji wzmagających apetyt, usunięcie z domu wszystkich pokus np: słodyczy, odsuwanie myśli o głodzie poprzez próbę skoncentrowania się na jakimś zajęciu np: sprzątaniu.

Dodaj komentarz